III MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY

Chopin pod Wawelem

Kraków, 7-11 lipca 2021

10.06.2021

 

Szanowni Państwo,

 
Pragnę Państwa z przykrością poinformować, iż ze względu na niską liczbę zgłoszeń na III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny “Chopin pod Wawelem” komitet organizacyjny zdecydował o odwołaniu imprezy.
 
Przepraszamy za niedogodności, ale w obecnej sytuacji jest to jedyne wyjście.
Jednocześnie informujemy, iż Państwa wpisowe zostanie zwrócone w najbliższych dniach.
 
Łączymy wyrazy szacunku i jeszcze raz serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację.
 
 

 

Szanowni Państwo,

 

Miło mi poinformować, iż nasz Konkurs został objęty kolejnymi patronatami Honorowymi - Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego

 

oraz JM Rektora Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie, prof. dr. hab. Wojciecha Widłaka

Serdecznie dziękujemy!

 

 

9 maja 2021 r.

Szanowni Państwo,

 w związku z licznymi zapytaniami odnośnie szczegółów dotyczących nagrań przedstawiamy kilka informacji:

1. Poszczególne utwory mogą być nagrywane oddzielnie (podobnie jak części Sonaty), natomiast niedopuszczalna jest edycja lub korekta ścieżki dźwiękowej wewnątrz utworu.

2. Nagrany program należy złączyć w jeden plik i następnie zamieścić na youtube pod jednym linkiem. W przypadku grupy III i IV należy każdy etap przesłać pod osobnym linkiem (grupa III dwa linki, grupa IV trzy linki).

3. Program należy wykonywać z pamięci a obraz ma zawierać całą sylwetkę wykonawcy i dłonie na klawiaturze.

 

Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na Państwa zgłoszenia!

 

29 kwietnia 2021 r.

Szanowni Państwo,

W związku z niepewną sytuacją pandemiczną postanowiliśmy, iż tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego "Chopin pod Wawelem" odbędzie się w formie on-line, tzn. na podstawie nagrań video zamieszczonych na youtube, zawierających wymagany regulaminem program.

Tę trudną decyzję podjęliśmy w trosce o bezpieczeństwo uczestników, jurorów a także publiczności słuchającej przesłuchań konkursowych.

W związku z powyższym przesunelismy termin zgłoszeń na 10 czerwca 2021 r. - dotyczy nadsyłania nagrań I i II grupy wiekowej a także I etapu grupy III i IV.

Uczestnicy III i IV grupy wiekowej, zakwalifikowani do II etapu, zostaną poproszeni o przesłanie nagrania II etapu do 23 czerwca 2021 r.

Uczestnicy IV grupy wiekowej, zakwalifikowani do III etapu, zostaną poproszeni o przesłanie nagrania III etapu do 8 lipca 2021 r.

Mamy nadzieję, iż kolejna edycja Konkursu w 2023 roku odbędzie się w tradycyjnej, stacjonarnej formie!

Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na Państwa zgłoszenia!

 

27 grudnia 2020 r.

Sznowni Państwo, 

W dniu dzisiejszym został opublikowany skład jury III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego "Chopin pod Wawelem". Więcej informacji w zakładce "Jury".Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów "Chopin pod Wawelem" © 2017

logotypy